.
-

Ako inzerovať na StarBazar.sk

Časté otázky

Inzerovanie na portáli StarBazar.sk je bezplatné, s výnimkou doplnkových služieb (bežné TOPovanie, topovanie do sekcie TOP Exclusive). Každý používateľ môže pridať neobmedzený počet inzerátov. Inzerát užívateľ pridáva kliknutím na oranžové tlačidlo „Pridať+“. Tlačidlo sa nachádza v pravom hornom rohu obrazovky a je dostupné z každej podstránky StarBazar.sk.

Pridávanie inzerátu je jednoduché, rýchle a pozostáva z niekoľkých krokov:

 • Typ inzerátu (Ponuka alebo Dopyt)
 • Nadpis inzerátu
 • Text inzerátu – čím podrobnejší je popis vášho inzerátu, tým väčšia je šanca, že váš inzerát bude zobrazovaný častejšie vo výsledkoch vyhľadávania ostatných užívateľov.
 • Cena/Mzda v € – používateľ zadáva cenu číselne alebo vyberie hodnotu (Dohodou alebo Zadarmo)
 • Mesto – lokalita, kde sa nachádza inzerovaný tovar/služba
 • Fotky – k svojmu inzerátu má užívateľ možnosť pridať fotky (max. počet 5 fotiek). Obrázky je možné pridať vo formáte *.jpeg; *.jpg, doporučené rozlíšenie 640*480 (maximálne rozlíšenie vkladaných fotografií je 5 Mpx), veľkosť do 500 kB. Prvá fotka sa automaticky použije ako náhľad Vášho inzerátu. Pridaním fotiek zvyšujete záujem kupujúcich.
 • Video – slúži pre vloženie odkazu na video z YouTube
 • Osobné údaje - povinnými údajmi sú meno (popr. názov firmy), telefónne číslo, e-mail a heslo, ktoré slúži pre prípadné editovanie, či mazanie inzerátu. Povinné údaje sú označené *.
 • Súhlas s podmienkami servera StarBazar.sk

Počas pridávania inzerátu vám odporúčame prečítať si Podmienky inzercie. Inzeráty, ktoré odporujú podmienkam inzercie môžu byť zmazané alebo editované administrátorom. Po vložení inzerátu dostane Používateľ e-mail s potvrdením o pridaní inzerátu, odkaz na inzerát a heslo. E-mail je zaslaný na e-mailovú adresu uvedenú pri vkladaní inzerátu.

Službu topovania zabezpečuje platobný systém Gopay.

Služby TOPovanie a topovanie do sekcie TOP EXCLUSIVE sú spoplatnené doplnkové služby. Úhrada cien za topovanie a vkladanie inzerátov do spoplatnených kategórií je sprostredkovaná prostredníctvom služby Gopay.

TOPovanie inzerátu znamená zvýhodnenie pozície oproti ostatným inzerátom. Váš inzerát sa posunie pred ostatné (netopované) inzeráty a bude zobrazovaný na popredných miestach v kategórii ako aj vo výsledkoch vyhľadávania. Inzerát bude navyše graficky odlíšený a označený zelenou vlajkou s textom „TOP“ počas celej doby topovania inzerátu.

 • Topovaním sami rozhodujete o poradí vášho inzerátu. Podľa počtu použitých topovacích poukážok bude Váš inzerát zaradený do rebríčka TOPovaných inzerátov. Napríklad inzerát topovaný dvomi poukážkami bude vždy zobrazovaný vyššie ako inzeráty topnuté jednou poukážkou
 • Aby Váš inzerát neklesol v rebríčku topovaných inzerátov, je potrebné, aby ste nasledujúce topovanie vykonali ešte počas platnosti aktuálneho topnutia (ak topnem inzerát jedinou poukážkou na 7 dní, a chcem pokračovať vo zvýhodňovaní svojho inzerátu aj po siedmych dňoch a zároveň sa posunúť do vyššieho rebríčka, nasledujúcu poukážku je potrebné poslať v priebehu týchto siedmych dní. Automaticky sa tak inzerát posúva do rebríčka inzerátov topnutých 2x a predbieha všetky netopované inzeráty a inzeráty topované 1x. Rovnaký postup platí pre 3, 4, 5-tu a každú ďaľšiu poukážku.
 • Inzeráty topované rovnakým počtom poukážok, tj. inzeráty v rovnakom rebríčku, sú zoradené v kategórii ako aj vo výsledkoch vyhľadávania podľa času topnutia.
 • Po ukončení platnosti topovania sa stáva inzerát netopovaným a stráca zelené grafické odlíšenie vlajkou “TOP”
 • Obdobie topovania inzerátu – začiatok sa rovná dátumu aktivácie topovania, koniec je daný počtom dní topovania (závisí od počtu zaslaných poukážok). Topovanie je možné aktivovať počas celého dňa (24 hodín).

Topovanie je možné aktivovať prostredníctvom PayPal pomocou odkazu Zakúpenie poukážok, na stanovený čas, ktorý sa však s počtom použitých poukážok znižuje:

 1. 1. poukážka topuje inzerát na 7 dní dopredu.
 2. 2. poukážka topuje inzerát na ďalších 6 dní dopredu (celkom na 13 dní).
 3. 3. poukážka topuje inzerát na ďalších 5 dní dopredu (celkom na 18 dní).
 4. 4. poukážka topuje inzerát na ďalšie 4 dni dopredu (celkom na 22 dní).
 5. 5. poukážka topuje inzerát na ďalšie 3 dni dopredu (celkom na 25 dní).
 6. 6. poukážka topuje inzerát na ďalšie 2 dni dopredu (celkom na 27 dní).
 7. 7. a každá ďalšia poukážka topuje inzerát na ďalší 1 deň dopredu (celkom na 28 dní a viac).

+NOVINKA: TOPovaním sa PREDLŽUJE doba zobrazenia inzerátu na serveri o zostávajúci počet topovaných dní, nad rámec 2 mesiacov bežného zobrazovania.

Okrem klasického topovania ponúka StarBazar.sk novú alternatívu zvýhodnenia vašich inzerátov, sekciu TOP EXCLUSIVE. Inzerát zaradený do tejto sekcie bude zobrazovaný na týchto miestach:

 • Nástenka exkluzívnych inzerátov, každá kategória ma svoju vlastnú nástenku, ktorá môže obsahovať maximálny počet inzerátov obmedzený počtom 12. Pre zobrazenie pridaných inzerátov na nástenke zvoľte v ľubovoľnej kategórii tlačidlo TOP EXCLUSIVE inzeráty tu. Možnosťou je aj rýchle prepínanie medzi jednotlivými nástenkami.
 • Zobrazovanie inzerátu vo forme Banneru v pravej časti obrazovky. Banner je nepohyblivý, preto je neustále viditeľný pre ostatných návštevníkov stránky aj počas scrollovania iných inzerátov. V jednom momente sú zobrazené 3 bannery z inzerátov z nástenky TOP EXCLUSIVE, ktoré sa menia pri každom obnovení stránky, resp. prekliknutí sa na ďalšiu podstránku.
 • Presunúť bežný inzerát na nástenku je jednoduché, stačí stlačiť odkaz Zmazať/Editovať/Topovať a využiť druhý spôsob topovania (TOP EXCLUSIVE).
 • Kúpou poukážok cez PayPal obdržíte textovú poukážku, ktorú vložíte do textového políčka Kód poukážky. Váš inzerát sa v malom okamihu presunie aj na nástenku a taktiež zostane aj medzi bežnými inzerátmi.
 • Exkluzívny inzerát bude umiestnený na nástenke po dobu 15 dní. Túto dobu NIE JE možné predĺžiť na ďalších 15 dní zaslaním ďalšej poukážky TOP EXCLUSIVE, najvhodnejšie je po skončení platnosti prvej poukážky zaslať novú poukážku, v prípade voľného miesta na nástenke exkluzívnych inzerátov.
 • Inzerát topovaný poukážkou TOP EXCLUSIVE je graficky označený červenou vlajkou EXCL
 • Tento inzerát je zaradený aj medzi bežnými inzerátmi s farebnou vlajkou a zároveň je ho možné dodatočne topovať aj bežnou poukážkou. Tak získa Váš inzerát dve farebné odlíšenia:
 • Červená vlajka EXCL
 • Zelená vlajka TOP
 • Takto zvýhodnený inzerát si všimne naozaj každý.

Prvoradým cieľom prevádzkovateľa portálu StarBazar.sk je snaha o maximálnu spokojnosť svojich návštevníkov a zákazníkov, preto budeme bezodkladne riešiť vaše prípadné problémy a bezprostredne tak zabezpečovať vašu spokojnosť pri využívaní služieb inzertného portálu. Ak ste po zaplatení neobdržali textovú poukážku s kódom, napíšte nám o tom na e-mailovú adresu reklamacie@starbazar.sk

Hlavnou zásadou efektívneho vyhľadávania je správne nastavenie parametrov vyhľadávača, systém vyhľadáva v názve inzerátu a takisto aj v texte inzerátu, preto je výhodné dôsledne popísať vami inzerovaný produkt/službu:

 • Predmet hľadania: Napríklad: skoda octavia alebo octavia 2.0 TDI, záleží od vás, čo požadujete od vyhľadávača, systém hľadá efektívne aj neukončené slová, napríklad skoda octavi a slová s chybou na konci slova, napríklad audin A4
 • Kategória: Vyberte konkrétnu kategóriu alebo ponechajte možnosť všetky kategórie
 • Mesto alebo Kraj: Začnite písať mesto/obec, v ktorom požadujete hľadať inzeráty a systém vám automaticky ponúkne existujúce alternatívy. Ak chcete vyhľadávať napríklad v celom Nitrianskom kraji, napíšte do kolonky Kde: Nitriansky kraj
 • Cena: Upresnenie minimálnej a maximálnej ceny, ktorú ste ochotný akceptovať.

Všetky vami inzerované ponuky môžete vidieť v sekcii Moje inzeráty. Používateľ vloží telefónne číslo alebo e-mailovú adresu (údaje povinné pre pridanie inzerátu) a po kliknutí na tlačidlo sa zobrazia všetky inzeráty obsahujúce zadané kontakty. Ten istý postup platí pri vyhľadávaní ponúk ostatných užívateľov. Podobne môže užívateľ v detaile inzerátu kliknúť na odkaz „Všetky inzeráty užívateľa“ pre zobrazenie všetkých ponúk inzerenta.

Inzerát na StarBazar.sk je možné meniť, dopĺňať a mazať kedykoľvek počas jeho platnosti. Všetky spomínané operácie možno vykonať pomocou tlačidla Zmazať/Editovať/TOPovať v sekcii Moja inzercia alebo v detaile inzerátu. K editácii alebo mazaniu inzerátu je potrebné heslo uvedené pri vkladaní inzerátu.

 • Editovanie – počas editovania je možné meniť všetky detaily inzerátu rovnako ako pri pridávaní. Počas editovania nie sú zobrazované obrázky inzerátu v oknách pre upload. Pôvodné obrázky sa zmenia iba v prípade vloženia nových obrázkov.
 • Mazanie – po kliknutí na odkaz Zmazať/Editovať/TOPovať a následnom vložení hesla je možné použiť odkaz „zmazať“. Váš inzerát bude potom úplne odstránený z portálu StarBazar.sk.

Inzeráty sú zverejnené 2 mesiace od dátumu ich vloženia, po uplynutí tejto doby sú inzeráty systémom automaticky zmazané. Výnimkou sú inzeráty so spoplatnenou doplnkovou službou (TOPovanie, TOP Exclusive), ktoré sú zverejnené až do konca zaplateného obdobia a to aj v prípade, keby presiahlo základné obdobie platnosti inzerátu.

Heslo je na portáli StarBazar.sk potrebné pre úpravu alebo zmazanie inzerátu. Po pridaní inzerátu je heslo posielané obratom na e-mailovú adresu inzerenta, preto odporúčame si tento e-mail ponechať. Ak by však nejakým spôsobom prišlo k strate e-mailu s heslom a zároveň by ste heslo zabudli, obráťte sa na technickú podporu portálu StarBazar.sk uvedenú v sekcii O nás.