Ostalo vám po jarnom upratovaní niekoľko kúskov, ktorých by ste sa radi zbavili? Ležia vám v škatuli už pár mesiacov a vy ste sa ešte stále nerozhýbali s ich predajom? Či už ide o dekorácie, elektroniku, nábytok, alebo oblečenie, v dnešnom článku vám pomôžeme, ako predať hocičo.

Existuje niekoľko základných pravidiel, ktoré ak dodržíte, máte vysokú šancu predať naozaj takmer čokoľvek. Poďme teda pekne od základov.

Urobte dobrý prvý dojem

V prvom kroku vytvárania inzerátu dbajte na to, aby vyzeral čo najlákavejšie. Ľudia nájdu najčastejšie vec na kúpu pomocou vyhľadávacieho okienka, preto sa uistite, že kľúčové slovo vášho predajného artiklu je umiestnené priamo v nadpise inzerátu.

Ľudia sú tvory vizuálne, a rovnako ako na Instagrame oceníte peknú fotografiu, aj na inzertnom portáli nakupujete najmä pomocou vizuálnych vnemov. Dajte si preto záležať na kvalitných fotografiách, ktoré lákavo odprezentujú vec na predaj. Fotiť by ste mali pri dobrých svetelných podmienkach, ideálne za denného svetla, a z viacerých uhlov. Na zhotovenie fotografií vám poslúži akýkoľvek smartfón.

Uveďte pravdivý popis

Pri predaji nikdy neklamte a potenciálnych kupcov nezavádzajte. Vždy uveďte pravdivý stav výrobku, jeho parametre a cenu, za ktorú ho chcete predať.

Zdieľajte inzerát na vašich sociálnych sieťach

Na záver, po úspešnom publikovaní inzerátu, prezdieľajte jeho odkaz na vašich obľúbených sociálnych sieťach. Získate tak úvodných pár desiatok videní inzerátu v priebehu niekoľkých minút a nikdy neviete, či sa daný predmet, ktorý sa snažíte predať, nezíde náhodou práve vášmu priateľovi.

Zdieľanie inzerátu vám navyše pomôže umiestniť na predaj iba kúsok vo výbornom stave, o ktorý by mohol mať niekto z vašich priateľov reálny záujem. Na predaj určite nedávajte veci zlomené, roztrhané, pošpinené, alebo inak poškodené.

Veríme, že sme vám týmto článkom pomohli a teraz už neostáva nič iné, iba skúsiť niečo predať. Prajeme vám veľa úspechov!